کتابخانه های مساجد کانون خاتم المرسلین باجگیران - قرآن برترین معجزه پیامبر اسلام (ناصر مکارم شیرازی) coun
 
 

صفحه نخست

ايميل ما

لينك آر اس اس

آرشیو مطالب

 

:: صفحه نخست
:: آلبوم عکس
::
ايميل ما
:: لينك آر اس اس
::
آرشیو مطالب


آرشیو مطالب تماس با ما


نويسندگان :
:: سید علمدار باقری باجگیرانیآمار بازديد :

:: تعداد بازديدها: 15888
:: کاربر: Admin


 

پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده  گرامي ، به وبلاگ من  خوش آمديد .لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ کمک کنید .

 

قرآن برترین معجزه پیامبر اسلام (ناصر مکارم شیرازی)

قرآن مهمترین معجزات پیامبر اسلام (ص) است، نه تنها از نظر فصاحت و بلاغت، و شیرینی بیان و رسا بودن معانی، بلکه از جهات مختلف دیگر نیز دارای اعجاز است که شرح آن در کتب عقاید و کلام داده شده است.

به همین دلیل معتقدیم: هیچ کس نمی‏تواند مانند آن، و حتی مانند یک سوره آن را بیاورد، قرآن بارها همه کسانی را که در شک و تردید بودند بارها به این امر دعوت کرد ولی آنها هرگز توان مقابله با آن را پیدا نکردند: «قل لئن اجتمعت الانس و الجن علی ان یاتوا بمثل هذا القرآن لا یاتون بمثله و لو کان بعضهم لبعض ظهیرا، بگو اگر انسانها و پریان (جن و انس) اتفاق کنند که همانند این قرآن را بیاورند همانند آن را نخواهند آورد، هر چند یکدیگر را در این کار یاری کنند».

«و ان کنتم فی ریب مما نزلنا علی عبدنا فاتوا بسورة من مثله و ادعوا شهدائکم من دون الله ان کنتم صادقین، و اگر درباره آنچه بر بنده خود (پیامبر اسلام) نازل کرده‏ایم، شک و تردید دارید (دست کم) یک سوره همانند آن را بیاورید، و گواهان خود غیر خدا را برای این کار فرا خوانید اگر راست می‏گویید»..

و عقیده داریم که قرآن با گذشت زمان، نه تنها کهنه نمی‏شود، بلکه نکات اعجاز آمیز آن، آشکارتر، و عظمت محتوایش بر جهانیان روشنتر می‏شود.

در حدیثی از امام صادق (ع) می‏خوانیم که فرمود: «ان الله تبارک و تعالی لم یجعله لزمان دون زمان و لناس دون ناس فهو فی کل زمان جدید و عند کل قوم غض الی یوم القیامة، خداوند متعال قرآن را برای زمان خاص یا گروه معینی قرار نداده به همین دلیل در هر زمانی تازه، و نزد هر گروهی تا روز قیامت پر طراوت کرد».کلمات کلیدی :

نوشته شده توسط سید علمدار باقری باجگیرانی در 27/7/1391

ارسال نظر [ 1 ]


:: ماه شعبان
:: شهادت امام علی ع
:: ماه رجب
:: بدون عنوان
:: ماه رمضان

[ آخرین صفحه ] [ صفحه 25 از 26 ] [ صفحه بعد ]
این وبلاگ برای آشنایی کاربران با کارهای این کانون راه اندازی شده است
alamdar_baghery@yahoo.com

::
:: هشت سال دفاع مقدس
:: پیامبر امین
:: علمدار کربلا
:: امام عصر
:: ضامن آهو
:: زندگی امام علی (ع)


 صفحه نخست | ايميل ما | لينك آر اس اس | آرشیو مطالب |  

Powered By مسجدبلاگ Copyright © 2009 by http://rasool.masjedblog.ir